Merrill J. Fernando, čajový mistr a zakladatel značky Dilmah

Můj příběh začíná jednoduše: život jsem zasvětil čaji.

V roce 1988 jsem se stal malým pěstitelem čaje s velkými sny. Toužil jsem vyslat čaj ze Srí Lanky do celého světa a podělit se o tento dokonalý dar zdejší přírody. Přál jsem si dodávat lidem voňavé a čerstvé čajové lístky a zajistit, aby si svou čerstvost uchovaly co nejdéle. Mými konkurenty byly velké nadnárodní značky a mnozí můj sen nepovažovali za reálný. Ovšem milovníci dobrého čaje z celého světa mi pomohli vizi uskutečnit. Dnes je Dilmah jednou z předních čajových společností na Srí Lance i ve světě.

 

Merrill J. Fernando, čajový mistr a zakladatel značky Dilmah

 

O více než tři desetiletí později se k mé misi přidali synové Dilhan a Malik a také mých pět vnoučat. Jsme farmáři ze Srí Lanky, ze země, která je srdcem čaje. Čaj je naše dědictví, čaj milujeme a svou vášeň pro čaj chceme sdílet s Vámi. Přejeme si ukázat Vám, co vše se skrývá za každým šálkem čaje, přiblížit Vám pěstování této neobyčejné plodiny i život v čajových zahradách.

 

Dilmah je rodinná společnost.

 

Naším cílem je přinést Vám čaj té nejvyšší kvality, čerstvý, bohatý na chuť a zpracovaný s největší šetrností k přírodě. Zároveň chceme pomáhat místním pracovníkům na Srí Lance. Zavázal jsem se, že se z mého podnikání stane záležitost lidské služby.

Naše rodinná firma vyrostla během let v mezinárodní značku, dodáváme čaj do více než stovky zemí světa. Za svůj úspěch vděčí Dilmah především kvalitě cejlonského čaje a naše podnikání je se srílanskou půdou a zdejšími komunitami neodmyslitelně spjato. Své síly proto napínáme k tomu, abychom minimalizovali dopad naší činnosti na planetu, pomáháme budovat úctu k životnímu prostředí, chráníme je a podporujeme harmonické soužití člověka s přírodou. S touto myšlenkou jsme založili organizaci Dilmah Conservation zaměřující se na zmírnění následků ztráty biodiversity a měnícího se klimatu.

Jak Dilmah rostl, na svůj slib jsem nezapomněl a příjmy z prodeje čajů Dilmah financují aktivity Nadace MJF. Naše nadace – říkám „naše“, protože každý, kdo pije čaje Dilmah, je součástí Nadace MJF – změnila životy tisíců lidí. Spolu se značkou Dilmah i nadále poroste také humanitární služba nadace.

Svůj život jsem zasvětil čaji a díky Vám jsem prožil výjimečná léta v čajovém průmyslu. Připojte se tedy k mé oslavě čaje, nádherného daru přírody, a potěšte se šálkem dokonalého nápoje. Ochutnejte Dilmah.

 

Merrill J. Fernando

zakladatel Dilmah